DakineDakine je firma se sídlem v Oregonu nabízející již přes čtvrt století nejucelenější sortiment doplňků pro boardriding. Každý kousek, který tahle firma vyprodukuje, je navržen s ohledem na co nejdokonalejší funkčnost a kvalitu. Spolu s velkým týmem profesionálních jezdců vyvíjí po technické stránce dokonalé výrobky.

Firmu Dakine založil roku 1979 Rob Kaplan na souostroví Hawaii. Až po závěr osmdesátých let se firma angažovala pouze v oblasti surfingu a windsurfingu. Nakonec roku 1989 firma Dakine začala pronikat i na snowboardový trh s různými doplňky, taškami a batohy.

Několik let poté Dakine představil tzv. Heli Pack – je to batoh zakládající novou kategorii malých a funkčních batohů. Později, roku 1998, Dakine představuje batoh Heli Pro, který rychle získává status nejprodávanějšího “technického” batohu – a k tomu nejvíce kopírovaného.

Dakine dále upíná svou pozornost na rozvíjení svých výrobků, nejen těch surfových, windsurfových a snowboardových, ale nově i Dakine batohů pro skateboarding a doplňků pro kiteboarding. Nedílnou součástí kolekce jsou i batohy pro volný čas, městské nošení a školní batohy Dakine.

V současnosti Dakine nabízí výrobu produků pro profesionály v každém boardridingovém sportu. Během čtvrt století svého působení na trhu si tato firma vydobila reputaci neustále inovující a kvalitu zvyšující společnosti.

U firmy Dakine si můžete pořídit batohy na snowboard, či do města, boardbagy, dámské pásky, kabelky, mikiny a další zboží.

 

Dakine batohy na snowboard a lyže

V této kategorii najdete technické batohy Dakine, které skvěle slouží na horách při snowboardingu a lyžování. Tyto batohy Dakine jsou přizpůsobeny k nošení snowboardu, nebo lyží, mohou obsahovat polstrované kapsy na snowboardové brýle,  držáky na lopatu, sondu a kapsu na vlhké oblečení.

Tato kategorie nabízí např. batoh Dakine Guide, který s obsahem 55l slouží i jako batoh cestovní. Batoh Dakine Guide má horní přístup a pro usnadnění, také velký přístup ze zadu. Samozřejmostí jsou ergonomicky tvarované popruhy a záda, aby netrpěla Vaše páteř. Pásek kolem pasu a přes hrudník ještě více usnadňuje nošení. Dále má batoh Dakine Guide popruhy na vertikální držení snowboardu a zatahovací popruhy na držení lyží. Ty můžete nosit jak příčně, tak např. na sněžném skútru, ve tvaru písmene A.

Nejoblíbenější a snowboardisty nejpoužívanější batoh v této kategorii je batoh Dakine Heli Pro DLX. Je to technický batoh, který při ježdění téměř necítíte na zádech. Dakine Heli Pro DLX je uzpůsoben pro nošení snowboardu a to jak vertikálně, tak příčně. Navíc má i zatahovací držáky na lyže. Batoh Dakine Heli Pro DLX s obsahem 20l v pohodě pojme vybavení na celodenní ježdění. Po straně má držák na lopatu a pití, dále pak polstrovanou kapsu na snowboardové brýle a systém pro připojení camel bagu (nádržka na vodu). Pokud chcete na ježdění to nejlepší, pak je Dakine batoh Heli Pro DLX jasná volba!

Další batohy z této kategorie jsou Poacher, Blade, Frontier, Pro II, Heli Pro, Mission, Baker, Heli Pack a Alpine.

Foto batohy Dakine

Foto batohy Dakine jsou batohy, které používají profesionální fotografové při focení na horách, v těch nejdrsnějších podmínkách. Mají polstrované držáky na fotoaparát, objektivy, příslušenství a samozřejmě držák na stativ. Systém držáků se dá pohodlně uzpůsobit podle toho, jaké vybavení právě potřebujete. Foto batohy Dakine mají polstrovanou kapsu na notebook, takže můžete fotky zpracovat ještě na svahu. Samozřejmostí jsou polstrované popruhy a zadní panel, takže jsou foto batohy Dakine maximálně pohodlné i při velkém zatížení.

Do kategorie Dakine foto batohy patří modely Reload, Sequence a Mission Photo.
 

Surf batohy Dakine

Surfové batohy Dakine používají surfaři a plážoví frajeři po celém světě. Obsahují vyjímatelný sáček na mokré plavky a neopren, takže je chráněn zbylý obsah batohu. Některé modely obsahují i tzv. cooler pocket, což je kapsa, která udrží nápoje v chladu i v parném létě. 

Nejoblíbenější batoh Dakine z kategorie surf je model Interval. Je to batoh o obsahu 33l, takže se dá použít i na víkendové cestování. Uvnitř batohu Dakine Interval najdete kapsu na notebook, která pojme většinu 15“ modelů, kapsu na surfový vosk, cooler pocket na nápoje a nepromokavý sáček na mokrý neopren a plavky. Sluneční brýle můžete uložit do fleecové kapsy a pořadač poslouží pro uložení drobných věcí. Surf batoh Dakine Interval nabízí pro surfaře to nejlepší!

Kategorie surf dále nabízí batohy Dakine modely Cyclone Roll, Coast Cooler a Point.
 

Batohy Dakine na skateboard

Skateboardové batohy Dakine jsou klasické batohy, které mají navíc popruhy, kam můžete připnout skateboard. Mají obsah od 21l do 27l, takže skvěle poslouží i jako batoh školní. Klasické rozdělení kapes obsahuje hlavní kapsu, fleecovou kapsu na sluneční brýle, organizační kapsu a některé modely i polstrovanou kapsu na notebook.

V kategorii skate batohy můžete narazit na velmi oblíbený batoh Dakine Varial. Díky obsahu 26l je batoh Dakine Varial vhodný i pro nošení do školy. Jako každý skate batoh Dakine, tak i Interval nabízí popruhy pro uchycení skateboardu, hlavní kapsu pro uložení učebnic, organizační kapsu pro uložení dokladů, drobností a fleecovou kapsu na sluneční brýle. O pohodlné nošení se starají polstrované a ergonomicky tvarované popruhy.

Další model v této řadě je Dakine batoh Pivot. Je to menší batoh o obsahu 21l, s popruhy pro připevnění skateboardu. Hlavní kapsa nabízí dostatek prostoru pro věci na celodenní ježdění. Dále batoh Dakine Interval obsahuje organizační kapsu a postranní síťované kapsy. Dakine batoh Interval je skvělý školní batoh za super cenu!

Další batohy Dakine z kategorie skate jsou modely Covert, Team Covert, Division a Team Division. Označení Team znamená design navrhovaný některým z profi jezdců teamu Dakine.

Street a školní batohy Dakine

Kategorie školní a street batohy Dakine nabízí největší výběr modelů a je to také nejprodávanější řada. Naleznete zde batohy Dakine o obsahu 13 až 36l, takže uspokojí každého. Většina batohů Dakine ze street kolekce obsahuje polstrovanou kapsu na notebook, které pojmou 14“ až 17“ přístroje. Super pohodlné nošení a hlavně obrovská životnost, to jsou hlavní výhody, které školní batohy Dakine nabízejí.

Největší z kategorie street a školní batohy Dakine je model 101. Dakine Batoh, model 101 má obsah 29l, takže může posloužit i jako skvělý batoh na víkendovou cestu. Obsahuje polstrovanou kapsu na notebook, která pojme většinu 15“ přístrojů. Novější modely nabízejí také polstrovanou, fleecovou kapsu na iPad. Velká vychytávka, kterou batoh Dakine 101 nabízí je zadní kapsa, kam můžete uložit cennosti, které jsou tak skryté před rukami lapků. Tato kapsa je uložena na zádovém panelu, který je vyroben z prodyšného materiálu DriMesh. Z tohoto materiálu jsou vyrobeny i ergonomicky tvarované popruhy.

Další oblíbený model z kategorie školní batohy je Dakine model Duel. Batoh Dakine Duel má obsah 26l, takže v pohodě pojme veškeré učivo, nebo vybavení na víkend. Nabízí také polstrovanou kapsu na notebook o velikosti 14“. Batoh Dakine Duel navíc poskytuje popruhy pro přenášení skateboardu. Do vybavení batohu Dakine Duel dále patří cooler pocket, která udrží nápoje chladné, organizační kapsa, fleecová kapsa na sluneční brýle a postranní síťovaná kapsa.

Neméně oblíbený batoh z této kategorie je Dakine Element. Dakine Element. Je to stylový batoh, který díky obsahu 26l můžete využít jak do školy, tak na kratší cestování. Má velmi pohodlné popruhy a záda, vyrobené z dýchatelného materiálu DriMesh. Tento materiál zabraňuje pocení v parném létě. Dále batoh Dakine Element nabízí vycpanou kapsu na notebook o velikosti 15“, organizér, fleecovou kapsu na sluneční brýle a dvě síťovinové kapsy po stranách.

Jeden z nejprodávanějších batohů z dané kolekce je Dakine batoh model Explorer. S obsahem 26l je ideální jak do školy, tak na krátké cestování. Batoh Dakine Explorer dále nabízí popruhy pro uchycení skateboardu, kapsu na notebook o velikosti 15“, organizační kapsu, kapsu na sluneční brýle, MP3 a dvě síťované, venkovní kapsy.

V této kategorii také nesmíme zapomenout na Dakine batoh Campus. Batoh Dakine Campus můžete dostat ve dvou velikostech a to o obsahu 33l (LG) a 25l (SM). Je to universální batoh, který využijete do školy, na sport i na víkendovou cestu. Batoh Dakine model Campus  nabízí kapsu na notebook o velikosti 15“, kapsu na nápoje tzv. cooler pocket, organizační kapsu, kapsu na sluneční brýle a dvě kapsy po stranách.

Další školní a street batohy Dakine jsou modely Corridor, Network, Terminal, Patrol, Burnside, Factor, Capitol, Central, Wonder, Transit a dětský batoh Dakine Grom.
 

Streetové tašky Dakine

Do této kategorie patří oblíbené tašky Dakine přes rameno. Můžete je použít jako pracovní tašky na obchodní schůzky. Dakine street tašky mají polstrované kapsy na notebook a přehledné organizační kapsy.

Do této kategorie spadají modely Porter, Messenger, Exchange, Hudson a laptop Case. Najdete zde také malé cestovní taštičky kolem krku Sector a Passport.
 

Dakine cestovní tašky a kufry

V této kategorii naleznete vše, co potřebujete pro kvalitní cestování. Najdete zde cestovní tašky a kufry Dakine o obsahu 30 až 100l, Dakine hygienické taštičky, tašky Dakine na snowboardové boty a obaly na snowboardové brýle.

Nejoblíbenější cestovní kufr Dakine je model Over Under. Je to kufr o obsahu 49l. Zdá se Vám to málo? Nevadí! Kufr Dakine Over Under se dá jednoduchým rozepnutím zipu zvětšit až na 64l! Nerozložený má velikost zavazadla, které si s sebou můžete vzít na palubu letadla. Over Under je osazen kvalitními kolečky, které můžete při poškození vyměnit. Pro příjemné cestování je tu pro Vás cestovní kufr Dakine Over Under.

Dále v této kategorii můžete narazit na Dakine kufr Split Roller o obsahu 100l (LG), nebo 65l (SM), cestovní tašku na kolečkách Dakine Wheeled Duffle, dále kufry Overhead a Carry On Roller, které můžete vzít s sebou na palubu letadla. V nabídce jsou také tašky na lyžáky, nebo snowboardové boty: Ridder´s Duffle, Boot Pack, Boot Locker, Boot Bag. Dále v nabídce naleznete  sportovní tašku Dakine EQ Bag ve třech velikostech (SM - 31l, MD - 51l, LG – 74l), obal na snb brýle Goggle Case a hygienickou taštičku Dakine Travel Kit.
 

Dakine obaly na snowboard a lyže

Tato kategorie nabízí jednoduché Dakine futrály na snowboard a lyže, které využijete na kratší cesty ale i cestovní obaly na snowboard Dakine, kam uložíte jak snowboardové prkno, tak vybavení na delší cesty.

Najdete zde cestovní obal na snowboard Dakine High Roller a jednodušší obaly na snowboard Dakine Low Roller, Tour, Canyon, Freestyle a Pipe.

Pro lyžaře Dakine nabízí futrály Concourse Double, Fall In Double, Padded Single a Ski Sleeve Single.

Příslušenství Dakine

V této kategorii najdete Dakine obaly na notebooky Laptop Sleeve ve třech velikostech (LG – 17“, SM – 14“ a XS – pro iPod), boxy na svačinu Dakine Lunch Box, školní penály Dakine School Chase a Accessory Case, Dakine obal na telefon Cell Case a ledvinky Dakine Hip Pack a Classic Hip Pack.
 

Peněženky Dakine

Nejoblíbenější pánské peněženky Dakine jsou modely Diplomat a Vert Rail. Dále můžete narazit na kožené peněženky Dakine Otto a Agent a polyesterové modely Payback, Rufus, Conrad a Dexter.

Dakine pásky

V našich luzích a hájích jsou nejpopulárnější Dakine pásky Rail Belt s otvírákem na přezce. Dále Dakine nabízí pásky Scroll Belt, Angus Belt, Felix Belt, Camro Belt a Ryder Belt.

Dámské batohy Dakine na snowboard

Dakine nabízí také technické, snowboardové batohy pro holky. I zde je nejprodávanějším modelem technický batoh Dakine Girls Heli Pro DLX. Oproti pánské verzi má menší obsah, a to 18l. Jinak má dámský batoh Dakine Girls Heli Pro DLX stejné vychytávky jako pánská verze.

Dále v této kategorii najdete technické batohy Dakine modely Girls Heli Pro, Girls Mission a Girls Alpine.

Dámské street a školní batohy Dakine

Dámské batohy Dakine nabízejí ucelenou kolekci batohů pro každou příležitost. Najdete zde např. dámský, školní batoh Dakine Prom o velikosti 26l a s chladící kapsou cooler pocket na svačinu a pití, větší dámský batoh Dakine Eve s obsahem 28l a kapsou na notebook o velikosti 15“, nebo nesmírně oblíbený dámský batoh Dakine Garden.

Další modely v kategorii dámské batohy do školy jsou Dakine Frankie, Zuri, Isis, skvělý dámský batoh Dakine Eve, dále pak modely Dakine Crystal, Academy, Erika, Garden¨, Lark a Hana. Mezi menší školní batohy pro holky se pak řadí Girls Transit (18l), Dakine Girls Wonder (15l) a Girls Grom (13l).

Dámské kabelky Dakine

Kabelky Dakine nabízejí eleganci se skateboardovými základy. Dakine kabelky překvapí velkým prostorem a přehledným uspořádání kapes. Na výběr je obrovské množství od malých až po větší cestovní kabelky. Barevné kombinace jsou sladěny s Dakine pásky, peněženkami, ale i s dámskými batohy Dakine.

Asi nejoblíbenější dámská kabelka je Dakine Ella. Je to jednoduchá kabelka do ruky, která nabízí neuvěřitelný prostor. Uvnitř kabelky Dakine Ella najdete polstrovanou kapsu na notebook o velikosti 15“, velký vnitřní prostor a systém venkovních kapes.

Další obrovsky populární je Dakine kabelka Valet. Je to kabelka, která umožňuje nošení jak v ruce, tak přes rameno. Ramenní popruh je odepínací. Kabelka Dakine Valet má uzavíratelnou hlavní kapsu na zip a dvě venkovní kapsy. Hlavní kapsa obsahuje také přihrádku na notebook o velikosti 13“.

Pak je tady plážová kabelka Dakine Ava, která pobere vše, co budete na pláži potřebovat.

Další Dakine kabelky jsou větší. Model Satchel, kabelka do ruky i přes rameno Dakine Liberty, jednoduchá kabelka Dakine Marlene. Do práce i do školy se hodí kabelka Dakine Camilla, nebo Brooke a dále menší kousky Christin, Bristol, Josie, Poppy, Rachel a Hustle. Na doklady a krátké výlety se pak hodí Dakine Reese, Shimmy a Jive.

Dámské peněženky Dakine

Jasně nejoblíbenější dámská peněženka z kolekce Dakine je model Soho. Dakine Soho je velká akorát, aby pobrala vše potřebné, včetně dokladů. Barevné kombinace Dakine peněženky Soho ladí s Dakine kabelkami.

Další modely dámských peněženek Dakine jsou Isla, Annie, Marlo, Ruffle a Lexi.

 

Stránky výrobce skate značky: Dakine

Spřátelené online skateshopy