Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Headers and client library minor version mismatch. Headers:100512 Library:30308 in /www/doc/www.skate-znacky.cz/www/index.php on line 3
Northwave

NorthwaveNorthwave Northwave je výrobce snowboardového a cyklistického vybavení. Northwave byl založen Giannim Pivou v Montebelluně, v Itálii, a je vlastněn jeho rodinou.

Společnost nejdříve na začátku 90.let začala s výrobou obuvi, kdy vyráběli pro jiné společnosti. Na konci 90.let, kdy snowboarding dostal svou konkrétní tvář, Piva začal vyrábět snowboardovou obuv pro ostatní snowboardové společnosti. Po rozsáhlé inovaci začal s vývojem své vlastní značky obuvi.

Piva koupil název Northwave od windsurfingové společnosti z Hood River v Oregonu. Roku 1991 Northwave přišel se svou vlastní modelovou řadou obuvi. Uprostřed desetiletí Northwave koupil Drake, což byla společnost vyrábějící vázání. Vázání Drake bylo velice dobře navrženo a kvalitně vyráběno, ale mělo špatnou distribuci. A tak se roku 1997 vázání Drake stalo součástí Northwave, ale ponechalo si své jméno. Roku 1998 byla koupena společnost se snowboardovými doplňky Bakoda Design, která si také ponechala své jméno.

Snem Gianni Pivy bylo vlastnit svou značku snowboardů, a po více než 10 letech od začátku společnosti Northwave přišel se značkou Venue. Díky velkému úspěchu společnosti se Piva rozhodl vyvíjet cyklistickou obuv. A tak, na konci desetiletí, Northwave začal vyrábět cyklistickou obuv.

Stránky výrobce skate značky: Northwave

Spřátelené online skateshopy